PENTA - Váš svět elektroeroze
PENTA je tradičním, největším a nejoblíbenějším prodejcem elektroerozívních strojů v Česku a na Slovensku. Přinášíme Vám drátové řezačky, CNC hloubičky, CNC vrtačky i obráběcí centra. Dále také spotřební materiál pro elektroerozi ve špičkové kvalitě za příznivé ceny a kompletní podporu a servisní péči o vaše elektroerozivní stroje, která nemá svým rozsahem, rychlostí a kvalitou konkurenci. Kontaktujte nás, nalezneme optimální elektroerozivní řešení i pro Vás.

PF 2021

Publikováno před čtyřmi týdny

PENTA PF 2021 PENTA PF 2021

PENTA a FANUC – unikátní spojení

Publikováno před měsícem

penta-fanuc-logo V říjnu jsme na FANUC Open Days v Praze, a také na Dnu otevřených dveří v našem showroomu v Brně, představili elektroerozivní hloubička P534 GRFi - produkt společného vývoje PENTA & FANUC. Stroj je osazen výhradně komponenty FANUC – motory, drivery, PLC a řídicím systémem. Nyní si stroj můžete prohlédnout na videu v naší videogalerii.

Zároveň se můžete podívat na nové video představující PENTRON -  integrovanou vrtačku startovacích otvorů vyvinutou v PENTA TRADING pro FANUC ROBOCUT.  Po celém svět jich pracuje již více než 50.

Poděkování za návštěvu na dnu otevřených dveří 2020 v Brně

Publikováno před třemi měsíci

kolaz Všichni jsme se těšili na společné setkání v Brně na Strojírenském veletrhu, který se letos bohužel neuskutečnil. Proto jsme se rozhodli představit vám novinky v elektroerozi, vysokorychlostním frézování, automatizaci a robotizaci atraktivní a bezpečnou cestou a 21. 10. jsme zorganizovali Den otevřených dveří v naší pobočce v Brně.  V prostorném showroomu (750 m2) jsme zajistili veškerá potřebná bezpečnostní a hygienická opatření.

Přečtěte si celý článek zde »

Novinka - hloubička PENTA série GRFi s řídicím systémem FANUC

Publikováno před čtyřmi měsíci

penta-grfi Elektroerozivní hloubička PENTA je standardně vybavena řídicím systémem PENTA CNC. Zákazníkům, využívající systémy řízení Fanuc, jsme pro jednoduší integraci připravili hloubičku se stejným řízením a systémem serva. Výhodou společného řídícího systému je maximální využití automatizované buňky.

TIP: Navštivte nás na FANUC OPEN DAY ve dnech 22 – 23. 9. 2020

Ekonomická hloubička PENTA ve spojení se špičkovým japonským průmyslovým robotem FANUC včetně vysokokapacitního zásobníku na elektrody a palety s obrobkem je tak ideální sestava automatizované elektroerozivní buňky pro bezobslužný provoz 24/7.

Přečtěte si celý článek zde »

V PENTĚ PRAHA na drátových řezačkách FANUC řežou s kosmickou přesností prvky do českého satelitu

Publikováno před šesti měsíci

kosmicka-presnost-pentaPro český satelit s názvem VZLUSAT-2, dle zadání od firmy Rigaku Innovative Technologies Europe s.r.o. (RITE), jsme v aplikačním centru PENTA PRAHA a.s. v Říčanech vyrobili unikátní rentgenový optický prvek. Ten má za úkol zachycovat záblesky supernovy v tvrdém rentgenovém záření a slouží jako směrová clona.

Tento jedinečný optický díl ze speciálního materiálu wolfram je vyřezaný na elektroerozivní drátové řezačce FANUC ROBOCUT α-C400iB drátem 0,1 mm s roztečí řezaných drážek 0,32 mm. Velmi sofistikované řezání vyšlo napoprvé na jedničku s kosmickou přesností 1 µm.

Přečtěte si celý článek zde »

PENTA Na vlnách hudby a naděje

Publikováno před sedmi měsíci

matoska-sporcl Nedávno se v Říčanech uskutečnily 3 koncerty s názvem Na vlnách hudby a naděje. Jedním z cílů akce bylo i poděkování těm, kteří nejvíce pomáhali zvládnout obtíže způsobené koronavirem. Díky mnoha výtečným umělcům v čele s houslistou Pavlem Šporclem a také krásné atmosféře přírodního prostředí v areálu Jureček, se jednalo o nevšední zážitky. Pro nás Penťáky byla akce okořeněna skutečností, že mezi účinkujícími byla i nadějná houslistka, dcera naší kolegyně, Kateřina Končická.

Jsme rádi, že jsme se mohli podílet na akci jako jeden ze sponzorů. Říčany děkujeme!

Přečtěte si celý článek zde »

Otevřeli jsme pro Vás 1. půjčovnu EDM obráběcích strojů v ČR!

Publikováno před osmi měsíci

penta-trading-rent-logo-nahled Máte zakázky, potřebujete elektroerozivní drátovou řezačku nebo hloubičku, ale nejste si jisti, zda je v současné situaci vhodná doba na větší investici? Právě pro Vás jsme připravili zbrusu novou službu – PENTA TRADING RENT.

Přečtěte si celý článek zde »

Starší aktuality naleznete v archivu.


Operační program lidské zdroje a zaměstnanost

Evropský sociální fond
Operační program lidské zdroje a zaměstnanost
Praha a EU : Investujeme do Vaší budoucnosti

PENTA TRADING, spol. s r.o.
Sídlo: Michelská 18/12a
140 00 Praha 4
www.penta-edm.cz
E-mail: info@penta-edm.cz
Společnost je zapsána
v obchodním rejstříku vedeném
u Městského soudu v Praze,
v oddíle C, vložka 4727
od 28.října 1991
IČ: 43005136
DIČ: CZ43005136
Bankovní spojení:
ČSOB Praha,
č.ú.: 475980583/0300
Tel.: 241 480 232
GSM: 602 657 957
Servis: 724 070 070